Ako ušetriť na webhostingu? Aliasom.

Platíte za prenájom miesta pre Vaše webové stránky niekoľko až niekoľko desiatok € mesačne. Nie je to možno až tak veľa. Určite vám ale už napadla otázka či by bolo možné platiť menej.

Ak prevádzkujete viacero webových prezentácií na samostatných doménach (máte napr. doménu www.vasa-firma.sk a k tomu aj www.vas-vyrobok.sk), môžete tieto prezentácie umiestniť do jedného priestoru a platiť len jediný webhostingový prenájom. Zriadite si teda hosting na doméne www.vasa-firma.sk a druhú doménu www.vas-vyrobok.sk si necháte nasmerovať na hosting ako tzv. doménový alias. Následne je nutné zaistiť, aby sa po zadaní domény do prehliadača načítal požadovaný obsah, čo sa rieši rôznymi metódami presmerovania domény. Prezentácie, ktoré sú dostupné pomocou aliasov, sú potom väščinou umiestnené v podadresároch hlavného webu. Nastavenie aliasov k doméne si náš zákazník môže urobiť aj sám v online Zákazníckom centre.

V prípade, že využijete jeden alias k hlavnej doméne, ušetríte 50% nákladov na webhosting. Na našom hostingu môžete mať neobmedzené množstvo aliasov, takže môžete ušetriť aj 90% nákladov, keď si zriadite 9 aliasov k hlavnej doméne. Služba doménových aliasov je u nás bezplatná, platí sa len v prípade, že využijete doménové aliasy i pre emailové schránky (1,96 €/mesiac/doména).

Pri výbere dodávateľa webhostingu preto dbajte i na skryté parametre, ktoré Vám môžu webhosting predražiť alebo naopak zlacniť.